Úvod Léčba pocení

Léčba pocení

Léčba nadměrného pocení

Pokud dochází dlouhodoběji či opakovaně k nadměrnému pocení, je třeba to nějakým způsobem řešit. Měla by se vždy vystopovat příčina, kterou lze v mnohých případech léčit či odstranit. Když pomine příčina, pomine většinou i nadměrné pocení.

Pokud jde o nějaký funkční problém potních žláz (může být jen u některých), lze jej řešit lokálně přípravky, které tlumí vylučování potu (antiperspiranty), zápach jde eliminovat deodoranty. Je lépe se poradit v lékárně, kde mají kvalitní a specializované zboží. V případě neúspěchu se na mnoha odborných pracovištích aplikují botulotoxinové injekce, které jsou poměrně drahé (několik tisíc korun), ale mohou vyřešit nadměrné pocení až na jeden rok.


TIP : Lišej nebo-li atopický ekzém je dermatologické onemocnění. Jak se dá léčit?

Nejúčinnějším a také nejkrajnějším řešením je odstranění potní žlázy. Přistupuje se k němu jen, když ostatní možnosti selhaly. Operace vyřeší problém nadměrného pocení někdy trvale, někdy jen na pár let. Je však poměrně riziková.


Diskuse (20 komentářů)

Marie, (28. 08. 2011 17:54) Reagovat
Také mám problém s nadměrným pocením. Nejvíc se potím na hlavě a krku. Někdy úplně cítím jak mi kapky potu vyskakují na obličeji.Po otření se situace opakuje. Většinou mám i úplně mokré vlasy a tak si lidé myslí, že jsem vylezla z vany. Všechno je to třeba jen po minimální námaze, ale také v noci v klidu třeba i při otevřeném okně. Snažila jsem se tenhle problém řešit opakovaně u lékaře, ale marně. Bylo mi řečeno jedině, že se štítnou žlázou jsem ještě v normě. Potíže s pocením mám asi pět let a kolikrát ani nezáleží na teplotě okolí. Jsou chvíle, kdy nepomáhá ani sprcha, potím se i po ní. Tropické letní dny jsou úplně nejhorší. Nevím si s tím rady.
Lada, (24. 11. 2011 10:17) Reagovat
Maruško, nejste sama a když na něco narazíte bdejte mi vědět, v opačném případě udělám totéž děkuji Koukal jsem na ten elektroantiperspirant a tak nějak jsem nepochopil jak to použít v našem případě a helmu z toho heudělám a není kde se zeptat
Eliška, (08. 09. 2011 04:59) Reagovat
Tak jsem si před 3mi týdny koupila Electro Antiperspirant. Hned první den jsem si projela návod (raději jsem si ho přečetla dvakrát, abych udělala všechno správně- jsem blond :lol: ) a jak jsem byla moc zvědavá, hned jsem se šla "namočit". Další týdny jsem postupovala podle postupu. Včera jsem skončila proceduru a světe div se, JÁ UŽ SE NEPOTIM! Jsem ráda, že jsem trochu zainvestovala, rozhodně se mi to vyplatilo. :-)
Jiří, (05. 10. 2011 16:00) Reagovat
Dobrý den Eliško, nemohla byste mi oskenovat návod na použití toho electro antiperspirantu? Jsem velmi nedůvěřivý a moci si pročíst kompletní návod by mně pomohlo při rozhodování o koupi přístroje.Děkuji předem Jiří
Jarda, (08. 11. 2011 07:58) Reagovat
Mám dotaz - lze aplikovat Elektro Antiperspirant i pří pocení po celém těle? Potí se mi ruce, nohy záda i hlava jako by byla po vykoupání.
Lada, (22. 11. 2011 09:52) Reagovat
Ahoj lidi, mám stejný problém jako Vy potím se jako prase a hlavně v noci. Každý den mám mokrý polštář i deku a žena nic! Lékařka mi sdělila, že se toho zbavím pouze operací potních žláz, což se mi nechce . Prý to je rizikové. Žádám Vás o radu kdo máte nějakou zkušenost aještě by mi zajímala ta elektro-léčba . Je mi 48 let a nechci se do smrti potit .Děkuji za odpovědí
Vlado, (21. 01. 2012 15:27) Reagovat
Ahoj Lado, zkus si zo najít v googlu, je tam toho o Electro Antiperspirantu hafo ;-) . Za vyzkoušení se vyplatí. Zdar
Petr, (02. 01. 2012 09:01) Reagovat
Zdravím všechny,doteď jsem myslel,že je to jen můj osobní problém...Je mi 26 let,vážím 67kg,jsem stíhlí,sportovní postavy,v mém těle je 16% tuku.Potím se jako bych vážil 150kg a způsoben že se mi stává v normálních situacích ,kdy tělo není zatíženo žadnou fyzickou námahou mi z podpaží stéka pot ve stylu fakt velkých kapek,stejne tak se potim na brich,hrudníku,třísla.Stává se to i v prostředí,kde jsou teploty příjemné..vždy při tomto pocení pociťuji vnitřní pocit zimy ikdyž je v okolí teplota normální.V techto případech se mi stává že triko oblečené cca 30 min je mokré jako z pračky..až neuvěřitelné.Ničím jsem to léčit nezkoušel,po vzhlédnutí těchto webovek,jdu do boje..S tímhle se žít fakt nedá!
Míša, (18. 02. 2012 17:33) Reagovat
Ahoj lidi,tento problém mám také a již někdy před rokem jsem ho zkoušela řešit,kupovala jsem vše co se dalo a sama i sestrojila z nabíječky do auta iontoforézu.Pak jsem měla období,že jsem vše vzdala,ale hodlám se vrátit do boje na léto.Potím se neskutečně,pracuji jako obchodní zástupce a několikrát podávám zákazníkům ruku,je mi hrozně trapně když je studená a mokrá jako žába.Jsem štíhlá,potíže se štít.žlázou nemám,tak se také ptám proč?Hodně věřím,že problém bude někde v hlavě,stres v práci....fakt nevím protože se potím i v klidu doma. Tak ráda bych nosila barevná trika,hezké oblečení,ale všichni to znáte co?Halíme se do černého,aby pot nebyl tak vidět.V létě sandálky?Hned se pot smíchá s prachem a mám skvělé blátíčko mezi prsty a zmařené botky.Také my co toto máme trpíme plísněmi.Nechám si electroantiperspirant sestrojit od odborníka a jdu na věc.Dám vědět,jak to dopadne.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Nadměrné pocení.cz
Kontakty