Úvod Mechanismus pocení

Mechanismus pocení

Mechanismus pocení je řízen hormony a nervovým systémem (hypotalamem). Potní žlázy, kterých je v těle zhruba dva miliony, jsou uloženy v nejnižší vrstvě kůže a spirálovitými vývody vylučují pot na povrch epidermu (vrchní vrstva kůže). Pot je slaná tekutina obsahující 99% vody a 1% močoviny a odpadních látek. V normálním prostředí tělo produkuje určité množství potu (cca ½ l). Nejvíc se obvykle potí dlaně, chodidla, podpažní jamky, podňadří a třísla.

TIP : Články a diskuze na téma Vaginální mykóza - je vždy tlak a bolest v podbřišku příčinou?


Pokud tělo reaguje pocením na zvýšený přísun tekutin, teplo, zvýšenou námahu a případný stres přiměřeným zvýšením potu, je to v pořádku.


Diskuse (2 komentáře)

Lenka Koudelová, (28. 12. 2012 15:37) Reagovat
Dobrý den! Potím se nadměrně již cca 15 let, nejvíce na hlavě a krku...v klidu i v pohybu a také v noci na polštáři mám ručník,který musím měnit neb nje mnohdy úplně mokrý. Jak se dá zjistit příčina, naše pí doktorka, to nevidí jako něco k řešení a i já už hodně rezignovala...jak zjistím co je příčinou? Něchce se mi podstoupit např. botox, když je mi např. špatně pracuje hypotalamus...Děkuji za odpověď.
Nela, (26. 02. 2013 12:57) Reagovat
Ahoj, už mám asi 3 roky problémy s pocením. Vyzkoušela jsem uplne vše ( Driclor, expeo deo forte, eucerin, šalvějový ča) a nic mi nepomohlo, naopak mě vše podráždilo. Až když sem tento boj vzala objevila jsem kamenec, je to naprosto úžasný, stáhne vám pory tím pádem se méně potím. Před týdnem jsem na facebooku narazila na bio deodorant.. říkala jsem si že to asi nezabere a navíc produkty pro jeho výrobu jsou pro mě jako studentku nákladné ale přece jenom sem do toho šla. A nelituji, naprosto užasne voní, a pohltí všechen zápach. Příprava - stačí si koupit v DM drogerii bio kokosový olej, jedlou sodu, tea tree olej, škrob bram. To je vše. :)vše stojí cca okolo 250kc.. určitě tyto dvě věci vyzkoušejte. První aplikujte kamenec a nechte zaschnout a poté naneste pastu bio deodorantu a také nechte zaschnout. Jo a co se týče poměru více jedlé sody, škrobu a tea tree oleje :)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Nadměrné pocení.cz
Kontakty