Úvod Léčba pocení

Léčba pocení

Léčba nadměrného pocení

Pokud dochází dlouhodoběji či opakovaně k nadměrnému pocení, je třeba to nějakým způsobem řešit. Měla by se vždy vystopovat příčina, kterou lze v mnohých případech léčit či odstranit. Když pomine příčina, pomine většinou i nadměrné pocení.

Pokud jde o nějaký funkční problém potních žláz (může být jen u některých), lze jej řešit lokálně přípravky, které tlumí vylučování potu (antiperspiranty), zápach jde eliminovat deodoranty. Je lépe se poradit v lékárně, kde mají kvalitní a specializované zboží. V případě neúspěchu se na mnoha odborných pracovištích aplikují botulotoxinové injekce, které jsou poměrně drahé (několik tisíc korun), ale mohou vyřešit nadměrné pocení až na jeden rok.


TIP : Lišej nebo-li atopický ekzém je dermatologické onemocnění. Jak se dá léčit?

Nejúčinnějším a také nejkrajnějším řešením je odstranění potní žlázy. Přistupuje se k němu jen, když ostatní možnosti selhaly. Operace vyřeší problém nadměrného pocení někdy trvale, někdy jen na pár let. Je však poměrně riziková.


Diskuse (20 komentářů)

VlaĎka, (09. 09. 2014 10:53) Reagovat
[quote name="Lada"]Maruško, nejste sama a když na něco narazíte bdejte mi vědět, v opačném případě udělám totéž děkuji Koukal jsem na ten elektroantiperspirant a tak nějak jsem nepochopil jak to použít v našem případě a helmu z toho heudělám a není kde se zeptat[/quote]Uděláš, lépe řečeno už jí k tomu ELectro Antiperspirant začli konečně prodávat!!!! Je to úplně dole http://www.electroantiperspirant.com/cz/koupit-pristroj-na-iontoforezu
Tank, (23. 09. 2014 14:41) Reagovat
Dneska mi přišel elektro antiperspirant domů, tak jsem zvědavá. Dám vědět jak to zabírá.
Alessa, (29. 11. 2014 14:39) Reagovat
Zdravím, trpím tím už od ZŠ, propocen podpaží až do pasu, promočené sešity, žádné nošení sandálků..obličej, zadek, záda..Částečně můj problém vyřešil driclor, vysušuje a je to fakt svinstvo, tak ho dávám jen na podpaží a nevyspím se, ale můžu tak nějak normálně fungovat, dbré je, že po absolvování počáteční kůry se intervaly nanesení prodlužují, takže mi stačí použití jednou za pár měsíců, kdo by se nechtěl potit vůbec, tak asi častěji ;-)
Robin z Brna, (05. 02. 2015 14:59) Reagovat
Mě ten Electtro Antiperspirant dali naši k Vánocům a měsíc už se nepotim ani v podpaží, ani na nohách, ale co je hlavní, úplně mi zastavil pocení rukou!!!
Arlen, (24. 07. 2015 21:27) Reagovat
Dotknutelné téma, je dost vážné, ale je napsané velice konkrétněFeel free to visit my webpage zdravý životní styl recepty (www.healthinformation.cz: http://www.healthinformation.cz/art,34.htm)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Nadměrné pocení.cz
Kontakty