Úvod Průvodní jevy

Průvodní jevy

Jaké jsou průvodní jevy nadměrného pocení?

Kromě vylučování tekutiny (vody), tělo vylučuje i soli a jedovaté látky, kterých se potřebuje organismus zbavit. Ty se mohou projevit na oblečení (při zaschnutí) ošklivými bílými skvrnami.

Na kůži mohou působit dráždivě, zvláště u dětí a citlivých osob. Projevují se potničkami (výsevem malých červených skvrn). Pot pokud je čerstvý za normálních okolností není většinou cítit, obsahuje i nějaké antibakteriální složky. Při nadměrném pocení a zvláště tehdy, kde není možnost se ihned umýt, vysušit a převléct, případně přezout, rozkládající se pot začíná nepříjemně páchnout a stává se živnou půdou pro množení bakterií a plísní. Ty přidávají zápachu na intenzitě. Nejčastějšími místy, kde dochází k tvorbě plísní jsou chodidla, hlavně místa mezi prsty na nohou, poté třísla, podpaží a u obézních lidí oblasti pod tzv. kožními řasami (pod prsy, povislým břichem apod.). Dalšími komplikacemi nadměrného pocení může být dehydratace, ztráta solí, zhoustnutí krve,poruchy oběhu a metabolismu a zmatek v iontovém hospodářství.


Diskuse (1 komentář)

Linda, (01. 12. 2012 14:14) Reagovat
Dobrý den, jsem už zoufalá, strašně se mi potí hlava, každý druhý den si musím mýt vlasy, jsem jako by na mě nalili vodu, ta mě teče z hlavy až na záda a popáteři dolů,takže se za den i 6x převlékám, někdy se mi to stane i v noci a to se vzbudím a jsem jako v rybníku. :-? Poraďte co mám dělat.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Nadměrné pocení.cz
Kontakty