Úvod Slovník použitých pojmů

Slovník použitých pojmů

Slovník použitých cizích a odborných slov :


Antiperspirant
- kosmetický přípravek, který zamezuje vylučování potu. Může mít různou konzistenci, např. v podobě krému, gelu nebo tuhé hmoty. Natírá se na místa s vyšší potivostí, zejména v podpaží.

Botulotoxin - také nazývaný klobásový jed je toxická směs produkovaná bakterií Clostridium botulinum. Při požití je jedovatý, ale využitý v kosmetice (proti vráskám nebo nadměrnému pocení) přináší užitek. S botulotoxinem musí pracovat jen odborníci.

Dehydratace - narušení vnitřní rovnováhy organismu snížením vody v těle. Stane se tak na základě většího výdeje tělních tekutin, kdy naopak příjem a konzumace tekutin je omezena.

Deodorant - jsou látky, které se aplikují na tělo, zvláště do podpaží, hlavně k omezení tělesného pachu způsobovaného bakteriálním rozkladem potu. Vyrábí se převážně v podobě sprejů v různých vůních.

Diabetes - cukrovka je chronické onemocnění, které se projevuje poruchou metabolismu sacharidů. Jsou dva typy cukrovky. Léčba probíhá dietními opatřeními, medikací či aplikací inzulínu v injekcích.

Lokalizace - vymezení určitého místa, v případě pocení je to místo, kde se dotyčný nejvíc potí.

Menopauza - přechodové období u žen, kdy dochází k přirozenému útlumu vaječníků, v jehož důsledku se snižuje produkce hormonů a dochází k vymizení pravidelného měsíčního krvácení, menstruace. Děje se tak kolem 45.-50. roku ženy.

Termoregulace- vyrovnávání tělesné teploty.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Nadměrné pocení.cz
Kontakty